ПОЛЕЗНОЕ

Стиль и одежда, Макияж, Аксесуары, Обувь

В помощь девочкам
M_2_F


В помощь мальчикам
F_2_M

МЕМОРАНДУМ

Громадської організації «Громадянська ініціатива «Т-ема»
Щодо проведення перемовин стосовно вирішення конфліктної ситуації, яка склалась між громадськими діячами, посадовими особами організацій та індивідуальними активістами трансгендерної групи.

Ми, Координаційна Рада, ГО ГІ «Т-ема» з болем дивимось на низку безперервних конфліктів, що точаться в активістському трансгендерному середовищі. Нажаль посадові особи нашої організації , члени координаційної Ради також є учасниками цього протистояння. Ми розуміємо, що підґрунтям суперечок є різні ідеологічні платформи сторін, особисті амбіції, в тому рахунку нереалізовані, та жорстка конкуренція організацій за ресурси та можливості впливу на національну політику.

Ми закликаємо своїх опонентів:

 1. припинити ворожі дії, а саме – поширювання чуток, аутінг, подання неправдивої інформації, створювання негативного образу в очах трансгендерної групи, інших спільнот та організацій протягом двох календарних днів з моменту публікації чинного меморандуму.
 2. Надати нам пропозиції, щодо перемір`я та подальшого співіснування до 01 жовтня 2016р.
 3. Провести спільні консультації за посередництвом третьої сторони (КЕК Ради ЛГБТ-організацій), щодо знаходження шляхів порозуміння до 01 листопада 2016р. включно.
 4. У разі досягнення порозуміння провести спільні збори із залученням третьої сторони в якості консультанта до 25 грудня 2016 року.

Пропозиції ГО «ГІ «Т-ема», щодо пункту 2 меморандуму.

 1. Сторони з моменту припинення ворожих дій беруть на себе зобов`язання в своїх діях по відношенню до опонентів дотримуватися вимог Етичного кодексу громадського руху за свободи й права ЛГБТ+ в Україні (надалі за текстом «Етичного кодексу») в редакції проекту , розташованого за адресою https://drive.google.com…
  или по локальному адресу…
 2. Після затвердження підсумкової редакції Етичного кодексу Радою ЛГБТ організацій – сторони дотримуються підсумкової редакції.
 3. Сторони, а також їх посадові особи (якщо вони є) залишають за собою право свободи ідеологічних та політичних поглядів, власного розуміння питань пов`язаних із трансгендерністю та шляхів їх вирішення.
 4. Сторони вільні у діях з реалізації політики власних організацій та громадських ініціатив, господарської діяльності, обранні стратегічних та тактичних союзників та партнерів, донорів.
 5. Сторони зобов`язуються не припускати ворожих дій на підставі діяльності будь якої сторони, передбаченої п.4.
 6. Якщо одна з сторін співпрацює із владним суб`єктом, для нормотворчої діяльності, результатом якої є документ, що буде мати вплив на життя трансгендерних груп, сторони мають права
  1. Направити електронним листом, чи засобами поштового зв`язку аргументовані письмові пропозиції стороні-учаснику нормотворчого процесу, щодо змісту нормативного акту.
  2. Прийняти участь у громадських слуханнях, щодо нормативного акту з правом подання рекомендацій та зауважень у встановлені законодавством терміни.
 7. Сторона-учасник нормотворчого процесу, після отримання пропозицій, передбачених п.п. «А» п.6 повинна погодити їх із владним суб`єктом протягом 15 календарних днів, та повідомити сторону, що надіслала пропозиції про результат погодження.
 8. Сторони не мають права встановлювати одна іншій перепони для участі в громадських об`єднаннях, масових та корпоративних заходах (тренінг, конференція, семінар, круглий стіл), що проводиться колегіально групою організацій, чи під егідою об`єднання організацій якщо інша сторона є учасником цієї групи/ об`єднання.
 9. Це правило не поширюється на випадки, коли організатором є одна сторона. В цьому випадку вона вправі власно визначати коло осіб, задіяне на масових чи корпоративних заходах.
 10. Сторони проводять консультації по визначенню та узгодженню спільних дій, не менш ніж 4 рази на рік ( раз в квартал) в присутності посередника.
 11. Сторони погоджуються, що трансгендерна група є багато варіаційною. І кожна з варіацій має свої особливі потреби. Консолідація трансгендерної групи у спільноту можлива лише при толерантності однієї групи до іншої і не припустимості нав`язування цінностей однієї варіації іншим. Загальними інтересами є: психіатрична депаталогізація трансгендерних варіацій, дестигматизація трансгендерності, усунення дискримінаційних явищ та насилля за ознакою гендерної ідентичності, своєчасна, ефективна та безкоштовна медична допомога трансгендерним особам, яким вона життєво потрібна, просування своїх представників (від трансгендерної групи) в органи влади і місцевого самоврядування, міжнародні інституції, досягнення комфортного існування за місцем свого проживання.
 12. Сторони погоджуються, що кожна трансгендерна особа має право на самовираження способом, який не заборонений законом. Але його дії можуть бути піддані, як позитивній так і негативній критиці з боку як окремих членів групи, так і посадових осіб Сторін (якщо вони є). Критика з боку посадових осіб Сторін має бути об`єктивно необразливою та аргументованою, в цьому випадку посадова особа Сторони (якщо вона є) виступає, як приватна особа. Оцінка самовираження трансгендерної особи від імені Сторони, оприлюднюється із вказанням на те, що це офіційна позиція Сторони.

Прикінцеві положення

 1. Припинення ворожих дій відбувається шляхом оприлюднення публічної заяви про це.
 2. При досягненні компромісу Сторони приносять одна іншій публічні вибачення за ворожі дії припущенні раніше.
 3. У разі відновлення ворожих дій Сторона має право звернутися до КЕК Ради ЛГБТ-організацій з аргументованим (з додаванням доказів) проханням застосувати санкції до винної сторони.
 4. Надання КЕК надуманих, сфальсифікованих, недостовірних доказів має розцінюватись, як провокація ворожих дій Стороною, яка звернулася до КЕК, та санкції застосовуються проти неї

HRW
USAID
UNDP
European_Endowment_for_Demo
american bar association
NATIONAL ENDOWMENT FOR DEMOCRACY
unaids
COC Nederland
WPATH, The World Professional Association for Transgender Health
Unecko
Research_Councill_Norway
Сайт для транссексуалов, трансвеститов, shemale, андрогинов, бигендеров
Платформа розвитку громадянського суспільства Маркетплейс Эднання
Ресурсний центр для громадянського суспільства. Новини, оголошення, програми навчання та фінансування
Сайт о трансгендерах для всех